Pushime ne Malin e Zi

Home / Pushime verore / Pushime ne Malin e Zi
Mali i Zi po kthehet me shpejtësi në mekën e turizmit për disa nga njerëzit më të pasur në botë. Turistë të pasur në kërkim të deteve të kaltër dhe akomodimeve luksoze po vijnë tani me shumicë në këtë perlë të Adriatikut.

Porto Montenegro është një fshat i ri turistik që e ka ngritur Malin e Zi, këtë shtet të vogël ballkanik, nga një destinacion i parapëlqyer për turistët e zakonshëm rusë dhe serbë në një magnet për disa nga njerëzit më të pasur të botës.

 

Banorëve të këtushëm u pëlqen të krenohen me skenat e filmit të vitit 2006 Casino Royale me James Bondin, që tregojnë një vend të vogël dhe të varfër ballkanik me trenat modernë dhe infrastruktura të përsosura.

Por nëse kërkoni privatësi, me pak më shumë para mund të qëndrosh në  Sveti Stefan, një gadishull i vogël me shtëpi të bardha i kthyer nga një fshat peshkimi në një kompleks hotelesh luksozë në vitet 60.

Disa nga restorantet më të mira të Malit të Zi që ofrojnë ushqime tradicionale janë pikërisht në Budva dhe në fshatin fqinj Bigovo.

Budva

Pas kësaj vjen Budva, qendra më e madhe turistike e Malit të Zi, me rrugicat e saj të ngushta dhe antike. Budva me pasurit e saj natyrore ofron per ju pamje nga me te mrekullueshmet . Budva ofron nje shumllojshmeri zgjedhjesh per pushime por eshe me i njohur per plazhet e saja dhe atmosferen e gjalle si naten me festa dhe diten. Nje vend ideal per te kaluar nje nga eksperiencat me te mira te jetes.

budva budva2

Ulqin

Ulqin Ulqin1

Petrovac

petrovac petrovat1

Per rezervime dhe informacione me te detajuara na kontaktoni ne:
📞 Tel: +355 4 22 62 141
Cel: +355 67 27 62 222 +355 69 56 02 933
📠 Email: british_travel.al@hotmail.com info@britishtravel.al

Ose klikoni ketu 

Oferta Verore , Hotele dhe Paketa


Page 1 of 4